Atgal į pradžią

Paminėta Valstybės diena

2009 m. liepos 6-ąją jau aštuonioliktą kartą oficialiai paminėta Valstybės – Mindaugo karūnavimo diena. Mindaugas laikomas Lietuvos vienytoju. Jis buvo pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius, kuris su kaimyninėmis valstybėmis stengėsi ne tik kariauti, bet ir palaikyti diplomatinius santykius.

Šiais metais liepos 6-ąją renginiai Vilniuje prasidėjo vidurdienį valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija ir Prezidento V. Adamkaus kalba S. Daukanto aikštėje. Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje dalyvavo Vilniuje viešintys užsienio šalių vadovai. Valstybės dienos ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtose vėliavų pakėlimo iškilmėse dalyvavo visų Lietuvos regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos atstovai.

Ceremonijos pabaigoje nuaidėjo trys istorinio pabūklo salvės, skirtos karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Jas originalia XVIII a. patranka iššovė Kauno karo istorijos klubo prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus nariai, vadovaujami Arvydo Pociūno.

Lietuvos totoriams ceremonijoje su atkurtomis I priešakinės sargybos pulko uniformomis atstovavo Kęstutis Šafranavičius ir dr. Adas Jakubauskas.