Atgal į pradžią

Fotomenininkas Eugenijus Strioga pristato savo personalinę parodą, kuriai darbus ruošė apie dvylika metų. Rinkdamasis fotografijų temas visada vadovavosi principu - kas patinka tą ir fiksuoju. Nes tik patinkantis objektas leidžiasi patyrinėjamas gilesniais meniniais aspektais. Aišku, reikia leisti temai ir subręsti, ją išnešioti viduje.Po to puikius fotodarbus galima ir per dieną kitą įkūnyti. Na, kaip pats pripažįsta,ir „geras spyris sau į užpakalį“ nepamaišo. Socialinėje temoje mėgsta rodyti realias gyvenimo apraiškas, bet tai daro neįžeidžiančiai, ir be jumoro. Kartais liūdnai. Patinka stebėti aplinką tru putį kitais rakursais, kampais ir šiek tiek plačiau negu mato kasdieninis skubantis praeivis. Sarkastinę savo pusę atskleidžia fantastiškai komponuodamas daiktus: senovinius telefonus, spynas, lemputes ir,žinoma, pinigus. Kartais pagelbėja ir atsitiktinu mas - gerą kadrą pavyksta išgauti tiesiog bandant naujus objektyvus. Matomai atradimų pilna visur , tik juos reikia pastebėti . Gamtos vaizdai, pasak autoriaus, užima pusę kūrybinės erdvės. Joje praleidžia daug laiko, mąsto, patiria ramybę, o ir žvejoti mėgsta. Naktis jį žavi tuo, kad joje mažai žmonių ir labai daug atspindžių. Lengviau susikaupti.

Eugenijaus foto darbai buvo publikuoti „Kauno dienoje“, žurnale „Vyzdys“, banko kataloge, taip pat jų rasime ir mokyliniame vadovėlyje. Autorius dalyvavo Fotomeninkų sąjungos rengiamose parodose, jo nuotraukomis grožėjosi ir tolimosios Čikagos meno mylėtojai.

Fotomeninkas žada dar ne vieną parodą surengti - papildys jau eksponuojamas temas, turi užslėptų sumanymų ir vizijų gyvenimo atspindžiams sustabdyti.

Vigmantas Balevičius, 2014