Atgal į pradžią

V Kauno šachmatų federacijos Garbės prezidento Romualdo Makavecko greitųjų šachmatų turnyras

V Kauno šachmatų federacijos Garbės prezidento Romualdo Makavecko greitųjų šachmatų turnyras įvyko šių metų gegužės 22 d., sekmadienį, Kauno karininkų ramovėje. Šiemet gegužės 19–22 dienomis Kaune vyko didžiulė šventė – Hanzos dienos. Mūsų turnyras vyko paskutinę šios šventės dieną ir, galima sakyti, jis buvo vienas šios šventės sudėtinių renginių. Turnyrą organizavo, vedė ir jam teisėjavo Jonas Ridzvanavičius ir Algirdas Rauduvė.

Šiemet turnyre dalyvavo 68 šachmatininkai iš Kauno, Vilniaus, Marijampolės, Druskininkų, Nemėžio, Jonavos, Vilkaviškio, Klaipėdos ir Kėdainių.Tiesą sakant, mes tikėjomės didesnio dalyvių skaičiaus. Tarp dalyvių buvo du tarptautiniai sporto meistrai, du FIDE sporto meistrai ir 18 dalyvių su tarptautiniais reitingais.

Renginys prasidėjo trumpu mitingu, kuriame kalbėjo turnyro vyriausiasis teisėjas Jonas Ridzvanavičius, Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininkas, pagrindinis turnyro finansinis rėmėjas Kęstutis Šafranavičius ir Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas doc. dr. Adas Jakubauskas. Po to prasidėjo kovos prie šachmatų lentų. Kiekvienas priešininkas partijai turėjo po 15 min. laiko.

Atkakliai vykusiose kovose I vietą ir V R. Makavecko memorialo taurę iškovojo tarptautinis sporto meistras iš Jonavos Aidas Labuckas, surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų. Reikia pasakyti, jog Aidas yra II-ojo, III-ojo ir dabar jau V-ojo R. Makavecko greitųjų šachmatų turnyro nugalėtojas. Antrąją vietą užėmė tarptautinis sporto meistras kauniškis Kęstutis Kaunas, trečiąją – keturiolikametis kauniškis moksleivis Titas Stremavičius. Abu jie surinko po 7 taškus ir tik papildomas Buchgolco koeficientas lėmė II vietą veteranui Kęstučiui. Toliau 4–9 vietas užėmė FIDE sporto meistras kauniškis Mindaugas Genutis, Kauno šachmatų sporto mokyklos treneris Marius Bieliauskas, FIDE sporto meistras Aleksandras Jegorovas, Gintaras Grybas, marijampoliškis Rimvydas Šumskis ir taip pat kauniškis šachmatų mokyklos treneris Gintautas Petraitis. Visi jie surinko po 6,5 taško iš 9 galimų ir tik papildomi Buchgolco koeficientai išrikiavo juos išvardinta tvarka. Aštuoni turnyro nugalėtojai buvo apdovanoti pagrindiniais vertingais prizais.

Papildomi prizai bei turnyro atminimo medaliai buvo įteikti šiems dalyviams:

  • geriausiems trims senjorams: kauniečiams Gintautui Petraičiui, Antanui Mašanauskui ir kėdainiškiui Vytautui Kurui;
  • trims geriausiai pasirodžiusioms moterims (mergaitėms): šių metų Lietuvos moterų šachmatų čempionato dalyvei Viktorijai Beinoraitei, Violetai Benkunskienei ir jaunajai moksleivei Rūtai Jurevičiūtei. Visos jos kaunietės;
  • trims geriausiems moksleiviams: kadangi geriausias moksleivis Titas Stremavičius buvo trečias turnyre, tai geriausių kitų moksleivių prizas ir medalis atiteko kauniečiui Tadui Čeponiui, vilniškiui Gražvydui Jalinskui ir kauniškiui Laurynui Miknevičiui.
  • Dar buvo viena apdovanotųjų kategorija – tai dalyviai, neturintys tarptautinių reitingų. Čia trys geriausi buvo: pirmas – vilniškis Laurynas Glebavičius, antras – marijampoliškis Rolandas Kalinauskas ir trečias – mūsų totorių atstovas Jonas Ridzvanavičius jaunesnysis.

    Turnyre dalyvavo nemažai mūsų totorių atstovų. Tai kauniečiai Jonas Ridzvanavičius jaunesnysis, Danielius Makulavičius, Radikas Mažitovas, Gediminas Liubinskas, nemėžiškiai Tairas Kuznecovas ir Borisas Jakubovskis. Jie atsidūrė vidurinėje lentelės dalyje tarp 18-tos (J. Ridzvanavičius) ir 52-os vietos (R. Mažitovas).

    Nuotraukoje: Totorių atstovai turnyre. Iš kairės į dešinę: Gediminas Liubinskas, Jonas Ridzvanavičius jaunesn., Radikas Mažitovas, Danielius Makulavičius, Adas Jakubauskas, Tairas Kuznecovas, Borisas Jakubovskis, Nikolajus Matvejenko, Kęstutis Šafranavičius ir Jonas Ridzvanavičius vyresn.

    JONAS RIDZVANAVIČIUS