Atgal į pradžią

Nauja receptų knyga "Šimtalapis ir ne tik... Lietuvos totorių kulinarinio paveldo paslaptys"

Rugsėjo 27 d., antradienį, 17.30 val. Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos g. 58) vyko Lietuvos totorių kultūros vakaras, skirtas kulinariniam paveldui. Renginio metu buvo pristatoma nauja receptų knyga "Šimtalapis ir ne tik... Lietuvos totorių kulinarinio paveldo paslaptys", kurią parengė Varėnos rajono totorių draugijos pirmininkė Liusia Gaidukevičienė, išleido leidykla "Lututė". Taip pat buvo pristatoma nauja fotografijų paroda, skirta totorių kulinariniam paveldui, kurios didžiąją dalį sukūrė dr. Jonas Paršeliūnas. Prieš 10 dienų ši knyga jau buvo pristatoma Varėnoje.

Renginį vedė ir knygos autorė pristatė Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktorius Dainius Babilas. Renginyje dalyvavo ir kalbėjo LR Kultūros ministerijos atstovas Kastutis Minkauskas, Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininkas Kestutis Zenonas Šafranavičius, bendruomenės nariai. Totoriškas dainas atliko Kauno totorių bendruomenės solistė Rima Kazėnienė. Totoriškų receptų knygas buvo galima įsigyti ir, svarbiausia, apie viską sužinoti iš pirmų lūpų. Kelios šeimininkės į renginį atsinešė savo pagamintus totoriškus patiekalus, kurių receptus paveldėjo iš savo mamų.

Knygos autorė teigia, kad kultūros gyvavimas daugiakultūrėje aplinkoje praturtina ne tik pačią bendruomenę, bet ir tampa šaltiniu kitiems. Tegul nelieka užmirštas totorių vaišingumas ir seniai paplitęs posakis "Totorių koldūnas vertas bernardinų pilvo!".

JONAS RIDZVANAVIČIUS