Atgal į pradžią

Įvyko V Lietuvos totorių Orientas


2008 m. birželio 14 d. Vaidotų aukštesniojoje žemės ūkio ir verslo mokykloje Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga, Vilniaus apskrities totorių bendruomenė ir Keturiasdešimt totorių kaimo bendruomenė suorganizavo tarptautinį mokslinį seminarą – Orientą „KETURIASDEŠIMT TOTORIŲ KAIMO MEČETEI 450 METŲ“.

Seminaro temos:

1. Lietuvos totorių bendruomenės perspektyvos išlikti globalizacijos pasaulyje.
2. Lietuvos totorių bendruomenės atgimimo dvidešimtmetis (1988–2008).
3. Lietuvos ir Lenkijos totorių mečetės.

Renginyje dalyvavo žinomi mokslininkai iš Lenkijos H. Jankowski, A. Zakrzewski, A. Drozd, K. Warmińska, A. Konopacki, iš Rusijos – S. Dumin, iš Moldovos – L. Čimpoeš, iš Lietuvos – G. Miškinienė, A. Jakubauskas, G. Sitdykovas. Oriento dalyvius pasveikino ir pranešimus skaitė pirmasis Lietuvos totorių kultūros draugijos pirmininkas M. Bairaševskis bei S. Vidtmann iš Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos.

Konferenciją savo apsilankymu pagerbė Azerbaidžano Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje ponia Naira Šachtachtinskaja.

Orientui pasibaigus savo poeziją skaitė totorių poetai Musa Čachorovskis iš Lenkijos, vilnietis Adas Jakubauskas bei panevėžietis Islamas Bogatovas, viešnia iš Moldovos L. Čimpoeš.