Atgal į pradžią

Kaune įvyko knygos pristatymas

Spalio 5 dieną, pirmadienį, Kauno įvairių tautų kultūrų centre įvyko knygos „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“ pristatymas miesto visuomenei. Stimulas šiam įvykiui buvo centro projektų vadovės Ingos Zinkevičiūtės klausimas: kada gi pagaliau pristatysite knygą Kaunui? Beliko tik susitarti dėl renginio laiko.

Knygos prezentaciją trumpa įžangine kalba pradėjo Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktorius Dainius Babilas. Leidinio „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“ bendraautoriai dr. Adas Jakubauskas ir Galimas Sitdykovas susirinkusius literatūros mėgėjus supažindino su pagrindinėmis veikalo išleidimo problemomis ir motyvais. Knygos aptarime dalyvavo Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius Arvydas Pociūnas, Kauno miesto savivaldybės Kultūros komiteto pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas, laikraščio „Lietuvos totoriai“ atsakingasis sekretorius doc., dr. Jonas Ridzvanavičius, gydytoja Birutė Aldona Žalnierauskienė, žurnalistė, knygų leidybos specialistė Perpetua Dumšienė, G. Deržavino rusų literatūros klubo narys Jurijus Malkovas, Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Zenonas Šafranavičius.

Kalbėjusieji pažymėjo ypatingą knygos svarbą Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir kitų šalių totorių istorijai. Buvo išsakytos vertingos pastabos dėl knygos turinio ir struktūros gerinimo, kurios autorių bus apsvarstytos rengiant kitą knygos leidimą.

Renginį puikiai atliktomis totorių liaudies dainomis papuošė dainininkės kaunietė Rima Kazėnienė ir vilnietė Almira Trakšelienė.

Knygos „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“ pristatymas Kaune svarbus tuo, kad šiame mieste knyga buvo parengta spaudai ir išvydo pasaulį. Knygos bendraautoriai už knygos redagavimą ir maketavimą padėkojo Juretai Valentienei, Emilijai Golovanovai, UAB „V3 studija“ bendradarbiui Valentinui Kiauleikiui, už puikią poligrafiją – Kauno spaustuvės AB „Aušra“ darbuotojams.