Atgal į pradžią

Išvyka į Europos Sąjungos parlamentą

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ europarlamentarai Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas karts nuo karto savo partiečiams organizuoja išvykas į Europos Sąjungos (ES) parlamentą Briuselyje. Eilinė tokia išvyka įvyko šių metų balandžio 19–24 dienomis. Šioje partijoje už darbą ir santykius su Lietuvos tautinėmis mažumomis atsakinga p. Nina Šesternikova, kuri šį kartą tokioje išvykoje dalyvauti pakvietė tautinių mažumų atstovus. Buvo pakviesti 5 totorių, 4 baltarusių, po 2 rusų, bulgarų ir graikų atstovai,išviso 15 žmonių. Likusią delegacijos dalį, apie 40 žmonių, sudarė partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai. Į kelionę vyko penki totorių atstovai: Adas Jakubauskas su žmona Rozalija Jakubauskiene, Rožytė Sitdykovienė, Jonas Ridzvanavičius ir jaunasis Ernestas Krinickij iš Vilniaus.

Užsakytas turistinis dviejų aukštų autobusas žmones surinko Kaune ir Vilniuje, ir anksti rytą išvykome ir visą dieną važiavome per Lenkiją. Nakvojome viešbutyje Lenkijos–Vokietijos pasienyje. Anksti ryte išvykome ir greitai atsidūrėme Prūsijos karalių mieste Potsdame, kur aplankėme garsųjį San Susi parką. Gaila, kad iš jame veikiančių trijų muziejų mus priėmė tik vienas, ko gero, pats kukliausias – vadinamasis Oranžerijos muziejus. Kitais karalių rezidencijų muziejais galėjome pasigėrėti tik iš išorės. Rūmai įspūdingi.

Greitai išvykome ir vakare apie 24 val. jau įsikūrėme Briuselyje, viešbutyje. Pernakvoję ryte išvykome į ekskursiją po miestą, aplankėme Briuselio katedrą, pasivaikščiojome po įspūdingas prekybos galerijas, matėme Briuselio simbolį – berniuką. Nustebome, jog jis toks mažas.

Nuvykome į ES parlamentą, kur mus priėmė mūsų europarlamentaras Juozas Imbrasas su savo padėjėjais. Jie papasakojo apie Europarlamento darbą, apie jo komisijas, komitetus, pavedžiojo koridoriais, nuvedė į didžiulę posėdžių salę, kurioje savo vietas turi kiekvienas parlamentaras. Po to p. Juozas mus priėmė švediško stalo restorane, kuriame galėjome pasirinkti įvairių užkandžių, patys išsikepti ant ugnies įvairius kepsnius, šašlykus, pasirinkti gėrimus. Po to atsisveikinome su mus priėmusiu p. Juozu, susėdome į autobusą ir išvykome į Paryžių.

Paryžiuje buvome vėlai naktį, apsistojome viešbutyje Monmarto rajone. Per dvi dienas, praleistas Paryžiuje, aplankėme Monmarto kalvą, ten esančią gražią baltą Šv. Jėzaus širdies baziliką, pasivaikščiojome tarp ten dirbančių gausybės dailininkų, kurie vis taikėsi nupaišyti mūsų portretus. Nuo šios kalvos dalis Paryžiaus matyti kaip ant delno. Buvome Paryžiaus sityje – saloje, nuo kurios pradėjo kurtis Paryžius. Aplankėme ten esančią garsiąją Paryžiaus katedrą – Notre Dam de Paris. Pasivaikščiojome po garsias Paryžiaus vietas – Lotynų kvartalą, Liuksemburgo sodus, Vandomo aikštę, pabuvome prie Eifelio bokšto, paplaukiojome Senos upe. Aplankėme Luvro muziejų. Tiesa, tam skirtų trijų valandų aiškiai nepakako, todėl tik perbėgome per sales, ilgai niekur nesustodami. Ir tai daug kur nebuvome, juk Luvras tikrai labai didelis, keturių aukštų, su daugybe kiemų, pilnų skulptūrų.

Dar lankėmės Invalidų rūmuose. Prie jų esančioje katedroje palaidotas Napoleonas. Matėme jo karstą, aplankėme ten esantį ginklų muziejų, taip pat apsilankėme kvepalų muziejuje.

Iš Paryžiaus išvykome vakare ir anksti iš ryto jau buvome Vokietijoje, Drezdene. Ten apžiūrėjome Drezdeno senamiestį. Drezdenas baigiantis II pasauliniam karui buvo subombarduotas, visiškai sugriautas. Šiuo metu jis puikiai restauruotas, nėra nė ženklo buvusių sugriovimų. Mums Drezdenas įdomus dar tuo, jog jame 1697–1763 metais gyveno Lenkijos–Lietuvos valdovai karaliai Augustas II ir III Saksai. Šie karaliai taip pat paliko didelį pėdsaką ir Drezdeno istorijoje. Mes prisimename Totorių priešakinės sargybos pulką, kuris veikė tuo metu Saksonijoje.

Aplankėme garsius Cvingerio rūmus, kuriuose įsikūrusi Drezdeno galerija, o joje yra įspūdinga Vakarų Europos senųjų dailininkų paveikslų kolekcija. Taip pat aplankėme tuose rūmuose esantį didžiulį Porceliano dirbinių muziejų. Porcelianas buvo atrastas XVIII amžiaus pradžioje Saksonijoje ir padėjo to meto Saksonijai suklestėti. Dar aplankėme ten esatį senovinių ginklų ir šarvų muziejų, kurio rinkiniai tikrai įspūdingi. Toliau be ypatingų nuotykių per Lenkiją grįžome namo.

Dėkojame partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovams, ypač p. Ninai Šesternikovai ir europarlamentarui p. Juozui Imbrasui už suteiktą galimybę aplankyti Europarlamentą, Briuselį, Paryžių, Potsdamą bei Drezdeną.

JONAS RIDZVANAVIČIUS